Mail Adresi  info@ekincilerhaliyikama.com

KURUTMA HAVALANDIRMA ve DÜZELTME

Kurutma Havalandırma ve Düzeltme

Halılar yıkandıktan sonra toz ve yoldan uzak olan kurutma alanımızda kurutmaya bırakılır. Santrifüj edilerek ıslaklığı alınmış nemli halıların kurutulması kurutma odasında yapılmaktadır.
Halılar, leke ve iz bırakmayacak paslanmaz malzemeden yapılmış boru askılara asılarak, doğalgaz klimalarından içeriye otuz ile elli derece aralığında sıcak hava basılmakta;
ısınmayla birlikte açığa çıkan nem tahliye edilmektedir. Isının yüksek olduğu mevsimlerde doğal ısıdan da yararlanılmakta; bu amaçla, kapalı teraslarda, halılar doğrudan güneş ışığına maruz bırakılmadan havalandırılarak kurutulmaktadır.

Halı kurutma işlemi tam olarak yapılamadığında halı da kokma, küf vb.gibi bir çok problem ile karşılaşılmaktadır. Özellikle yün halılar kuruduktan sonra bile bir gün havalandırılmalıdır. Halı kurutma işlemi tesisimizde %100 tamamlanmadan teslim edilmemektedir. Önemli olan halıyı sadece yıkamak değildir, halı yıkamanın tüm safhaları olan durulama, sıkma, kurutma, havalandırma ve paketleme işlemlerinin de en doğru şekilde yapılabilmesi ve olası tüm diğer problemler ile karşılaşmamak için bizi arayınız.